e-tiande Magazín Tipy a návody,Užitočné informácie Zelený poklad alebo Morské riasy

Zelený poklad alebo Morské riasy

Morské riasy:

Morské riasy

Morské riasy

sú po mnohé roky bežne používané v ázijskej kuchyni a sú čoraz obľúbenejšie v našich, západných krajinách. A viete prečo? Ukázalo sa, že morské riasy sú nielen zdravé, ale sú aj jednoduchým spôsobom, ako do vášho jedálnička zahrnúť dôležité vitamíny a minerály. Pokiaľ ich budete konzumovať pravidelne, budete nielen zdravší, ale súčasne si zaistíte ochranu pred niektorými ochoreniami.

Čo sú morské riasy?

Pojmom morské riasy sa vo všeobecnosti označujú rôzne druhy rias a rastlín. Vyskytujú sa nielen v mori, ale aj v sladkých vodách alebo jazerách. Jedlé morské riasy môžu byť podľa farby rozdelené na červené, zelené, modrozelené a hnedé. Riasy podporujú naše zdravie a imunitu.

Na čo všetko pomáhajú?

 1. Morské riasy podporujú funkciu štítnej žľazy. Pre správne fungovanie potrebuje štítna žľaza dostatok jódu. Väčšina morských rias patrí medzi veľmi bohaté zdroje jódu.
 2. Morské riasy zlepšujú zdravotný stav srdca. Morské riasy obsahujú množstvo živín, ktoré pomáhajú zlepšiť zdravie srdca a ciev a tak nás chrániť pred kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Zaujímavosť: Sulfátové polysacharidy (SPS) nachádzajúce sa v morských riasach môžu znížiť krvný tlak a riziko krvných zrazenín.

 1. Morské riasy pomáhajú stabilizovať hladinu glukózy v krvi. Pravidelná konzumácia morských rias pomáha znižovať riziko vzniku diabetu (cukrovky), tým že pomáhajú stabilizovať hladinu cukru v krvi .
 2. Morské riasy pomáhajú chudnúť. Pravidelná konzumácia morských rias vám môže pomôcť schudnúť.
 3. Morské riasy pomáhajú posilniť imunitný systém. Morské riasy obsahujú zlúčeniny, ktoré vás chránia pred niektorými typmi ochorení a pomáhajú posilňovať našu imunitu, bojovať proti infekciám. Majú antioxidačné a antialergénne účinky.
 4. Morské riasy pomáhajú zlepšiť zdravie tráviaceho traktu. Morské riasy majú niekoľko spôsobov, ktorými zlepšujú zdravie tráviaceho traktu. Obsahujú veľa vlákniny, ktoré zlepšujú trávenie a pomáhajú predchádzať zápche.

Obsahujú tieto dôležité minerály a vitamíny:

 • sacharidy, proteín, vláknina, horčík, vitamín K, mangán, jód, sodík, vápnik, kyselina listová (folát, vitamín B9), draslík, železo, meď
 • ďalšie živiny v menších množstvách: Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vitamíny A, C, E, fosfor, vitamíny B a cholín

Kozmetika a morské riasy

O morské riasy sa kozmetický priemysel začal aktívne zaujímať práve kvôli bohatým bioaktívnym zložkám, aj v súvislosti so schopnosťou tlmiť atopickú dermatitídu a iné kožné ochorenia. Okrem toho sú priam hydratačným balzamom pre našu pleť, ktorú pomáhajú regenerovať, vyživovať, hĺbkovo ju hydratujú a vďaka množstvu minerálov a vitamínov spomaľujú aj starnutie pokožky.

Kde ich nájdete?

V našej ponuke sa morské riasy vyskytujú vo viacerých produktoch. Máme celú pleťovú radu „Fucoidan“ – vhodná je pre všetky typy pleti, pleťovú radu „ Ocean Riches“, ktoré obsahuje hnedé morské riasy, telovú soľ (kód 32618) a pleťové mlieko (kód 32620).

Fucoidan

Fucoidan – vaša obľúbená pleťová rada

Fucoidan je polysacharid obsiahnutý v hnedých riasach, silný antioxidant, práve vďaka nemu vodné riasy v dobe odlivu nevysychajú a nehynú vplyvom slnečného žiarenia. Táto rada obsahuje denný revitalizačný krém, pleťové tonikum, krémovú masku a očný krém.

1. Komplexné použitie prípravkov rady Fucoidan (35+)

 • napomáha regenerácii tkanív
 • spomaľuje procesy starnutia
 • navracia pokožke pevnosť, bojuje proti vráskam
 • podporuje vhodnú hladinu hydratácie pleti
 • zaisťuje ochranu buniek

Viac o sade tu: (Fucoidan sada)   


2. Hyaluronové sérum na pleť Ocean Riches  „Šikovná“ kozmetika – 2 účinky v 1 balení

 • ľahký základ pod krém – „vodič účinných látok“
 • samostatná starostlivosť – vypnutie a hydratácia
 • výborne pleť hydratuje, udržuje jej pevnosť a pružnosť

Obsahuje: výťažok z hnedých rias, kolagén, hyaluronát sodný, trehalózu

Sérum na pleť Ocean Riches Morské sérum,Telová soľ a Telový krém s morskými riasami


Intenzívna hydratácia, regenerácia pre naše telo

3. Telová soľ s morskými riasami

 • efektívne čistí a odstraňuje odumreté časti pokožky
 • zlepšuje pružnosť pokožky
 • hydratuje pokožku, zjemňuje a vyživuje ju
 • podporuje rovnováhu vlhkosti pokožky
 • odvádza toxíny

Obsahuje: Chaluhu bublinatú – riasa z Tichého oceánu (oblasť Changli), ktorá obsahuje fucoidan a kyselinu alginovú, ktoré pomáhajú udržiavať vlhkosť v pokožke. Fucoidan stimuluje regeneračné procesy, zlepšuje pružnosť pokožky a odvádza toxíny. Chaluha bublinatá obsahuje vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B9, B12, D, C, E, zinok, mangán a železo.

Viac tu: (morská soľ s riasami)


4. Bohatý telový krém s morskými riasami

Morské riasy, ktoré sú v zložení prípravku, dodávajú vašej pokožke množstvo prospešných látok. Budú ju hydratovať, regenerovať a chrániť.

Vzácne oleje a vitamíny poskytnú vašej pokožke tú najlepšiu starostlivosť. Vaša pokožka bude pružná a jemná, doslova sa rozžiari krásou a sviežosťou.

Viac tu: (telový krém)

Related Post