e-tiande Magazín Užitočné informácie 6 výnimočných účinkov zázvorového čaju

6 výnimočných účinkov zázvorového čaju

zázvorový čaj účinky

„Všetko dobré nájdete v zázvore“
Indické príslovie

Ak hľadáte lacný a prírodný liek, určite by ste mali zbystrieť pri slove zázvor.Tento aromatický zázrak
je doslova nabitý účinnými látkami a bolo by chybou ho nevyskúšať.

Zázvor alebo tiež ďumbier je vlastne podzemok ďumbiera lekárskeho, čo je rastlina pochádzajúca z Číny.Do Európy sa zázvor dostal v období antiky a odvtedy sa používa na dochucovanie jedál,piva a tiež na prípravu čaju.

Práve horúci čaj vie účinky zázvoru maximalizovať a je to tiež veľmi chutný nápoj.Jeho sladko pikantná chuť je príjemne návyková?

O účinkoch zázvorového čaju som si niečo načítala a musím povedať, že tých pozitívnych je veľmi veľa.V tomto článku spomeniem tie najdôležitejšie a najzaujímavejšie.

1.Zlepšuje imunitu

Vďaka vysokému obsahu vitamínu C a antioxidantov tlmí množenie baktérií a vírusov, čím sa pomáha v prevencii respiračných ochorení, nádchy a chrípky.

Jeho konzumácia(vďaka pálivej chuti) podporuje tzv. prospešné potenie počas chrípky alebo nachladnutia.Takéto potenie má podobný účinok ako napríklad otužovanie.Telo je vtedy vystavené určitému stresu,ktorý stimuluje imunitný systém aby sa dokázal lepšie popasovať s ochoreniami.

Hlavne počas chladného obdobia je šálka zázvorového čaju vítanou prevenciou proti nádche a bolesti hrdla.Ideálne je užívať 1-2 šálky denne a odporúča sa pridať citrón do čaju.
Účinok čaju sa tak ešte zvýši.

2.Chráni pred rakovinou

zázvorový čaj účinky

Podľa viacerých štúdií zázvor pomáha pri liečbe rakoviny pľúc, prostaty, vaječníkov, hrubého čreva, prsníka, kože a pankreasu.Vo viacerých prípadoch je dokonca úspešnejší ako chemoterapia(a to 10000 krát viac)

Podľa výskumu vedcov z Michigenskej univerzity gingerol, zložka, ktorá dodáva zázvoru štipľavú chuť, dokáže v laboratórnych podmienkach likvidovať nádorové bunky pri rakovine vaječníkov. Podľa ďalších prieskumov zázvor pôsobí protizápalovo v črevách a môže podporiť prevenciu rakoviny hrubého čreva.

Pridanie zázvoru do vašej diety teda môže pomôcť k zabraňovaniu tvorby rakovinových buniek a pomáha zničiť tie existujúce.

3.Pomáha pri chudnutí

Pálivá chuť zázvoru úspešne zahrieva organizmus a tým napomáha naštartovaniu spaľovania.
Pozitívne pôsobí na trávenie v žalúdku a v črevách, čím pomáha celkovému metabolizmu.

Pitie zázvorového čaju udržiava pocit nasýtenia a teda znižuje váš kalorický príjem.
Toto placebo skutočne pomáha?

Pochopiteľne, ak nebudete mať celkovo zdravý životný štýl, tak dopovanie sa zázvorom vám nepomôže. Zázvor, ale v organizme podporuje celú radu procesov, ktoré chudnutie podporujú.

4.Zlepšuje pleť

Keď si lepšie pozriete zloženie niektorých kozmetických prípravkov proti starnutiu pleti, pravdepodobne nájdete zázvor v zozname prísad.

Jedným z dôvodov vzniku vrások a starnutia pleti obecne je vekom sa znižujúca tvorba kolagénu.Zázvor práve stimuluje tvorbu kolagénu a tým nielen zabraňuje stárnutiu pleti ale zvyšuje pevnosť a elasticitu pokožky.

Dodržiavanie pitného režimu je jedna z najdôležitejších zásad zdravej a krásnej pokožky.
Preto pite veľa a vaša pleť sa vám poďakuje.

5.Pomáha rásť vlasom a zlepšuje ich stav

Rovnako ako aj s pleťou, zázvor sa vyskytuje v prípravkoch určených na vlasovú starostlivosť.
U nás v TianDe je to napríklad balzam na vlasy „Zlatý zázvor“.

vysokým podielom vitamínov A a C podporuje rast vlasov,zamedzuje tvorbe lupín a dodáva vlasom hodvábnosť a pružnosť.

Na internete som našla zaujímavé domáce recepty so zázvorom určené na vlasy.
Napríklad tento vyzerá super ?

6.Zbavuje bolesti

V štúdií zahŕňajúcej 74 dobrovoľníkov na Univerzite v Giorgii zistili, že denná konzumácia zázvoru zbavuje bolesť svolov až o 25%

Zázvorový čaj vyvoláva menštruáciu, pokiaľ máte problémy s meškaním (samozrejme, pokiaľ nie ste tehotná) a zmierňuje bolesti.

Ako si čaj pripraviť

Čaj si pripravíte veľmi jednoducho.Zázvor nastruháte, vložite ho do šálky a zalejete horúcou vodou.A dochutíte si ho podľa chuti.

Ak chcete rýchlejšie riešenie,odporúčam vám zázvorový čaj od TianDe.
Tu nemusíte nič trieť, všetko je pripravené.?

zázvorový čaj tiande

Záver

Ak ešte zázvorový čaj nepatrí k vaším obľúbeným nápojom, odporúčam vyskúšať ho.Keďže je v ňom zastúpené veľké množstvo účinných látok, stačí vám 1 šálka denne.Pravidelne ho piť, vôbec nie je ťažké a vzhľadom na jeho nízku cenou,jednoduchú prípravu a účinnosť ho považujem za jeden z najlepších prírodných liekov.

 

Related Post