Zázrak menom levanduľa

Všetci poznáme levanduľu – malý krík s intenzívnou vôňou, úzkymi listami a fialovo – modrými kvetmi na štíhlych stonkách, ktoré majú nádhernú upokojujúcu vôňu. Pre zaujímavosť názov levanduľa pochádza z latinského slova „lavare“ čo v preklade znamená umývať sa. Levanduľu poznali už starovekí Gréci a radi ju pridávali do kúpeľa. Blahodarné účinky levandule čoraz viac prekvapovali, a tak sa jej použitie rozšírilo z kúpeľní do celej domácnosti, oblasti medicíny aj kozmetiky. Vyrábajú sa z nej voňavé mydlá, olejčeky, tinktúry, pleťové krémy a masky, ale levanduľa sa pridáva aj do varenia ako korenie a tiež je z nej skvelý čaj. No a v neposlednom rade, je to krásny krík do každej záhrady, pretože poteší nielen váš zrak, ale aj vaše zmysli. Levanduľa má teda všestranné využitie a mnoho priaznivých účinkov na naše telo.

Účinky levanduľe

Proti krvácaniu: Pri malých poraneniach stačí priložiť kocku ľadu spolu s levanduľou a krv prestane tiecť. Levanduľa má aj antibakteriálne účinky, rana sa hneď dezinfikuje a zrýchľuje sa proces hojenia.

Bolesti nôh: Po náročnom dni dobre padne kúra na unavené nohy. Ohrejte vodu, nasypte levanduľovú soľ, nechajte odmočiť vode cca 15-20 min. a nakoniec nohy osušte a ošetrite krémom na nohy. Levanduľový olej, ktorý sa nachádza v našej soli zmäkčuje, dezinfikuje pokožku nôh a pôsobí proti opuchom.

Upokojujúce účinky: Levanduľa je známa aj pre svoje upokojujúce účinky. Uvoľňuje nervové napätie a potláča pocit paniky a strachu. Veľmi obľúbená je aj pri nespavosti a migréne. Uvoľňuje zablokovanú energiu a silné emócie. Odstraňuje príznaky frustrácie, depresie a podráždenosti. Navodzuje pocit pokoja a harmónie. Stačí pár kvapiek levanduľového oleja dať na vankúš a bude sa vám dobre spať.

Dýchacie ťažkosti: Éterický olej levandule v difuzéry, alebo inhalácia kvapiek levanduľového vonného oleja uvoľňujú upchaté nosové dutiny a pomáhajú pri liečbe dýchacích ťažkostí.

Relax: Levanduľová vôňa znižuje srdcovú frekvenciu a krvný tlak. To vedie k ospalosti. Pomôže vám tak efektívne relaxovať kdekoľvek a to s použitím difuzéra alebo sušenej levandule.

Príliv energie: Na tento problém účinne pomáha čaj z nastrúhaného zázvoru, mäty, citrónovej šťavy a z kvetov levandule.

Repelent: Levanduľa a jej vôňa pôsobí odpudzujúco pre mušky, mravce, komáre a tak vás dokonale ochráni pred otravným hmyzom a štípancami.

Využitie levandule v domácnosti:

  • Odpudí mole: Voňavé vrecúška levandule nielen krásne prevoňajú domov, ale v každom šatníku sa uplatnia aj ako ochrana proti moliam a tiež mravcom a komárom, ktoré sa budú príbytkom s touto vôňou vyhýbať.
  • Dekorácia a vôňa: Levanduľa má charakteristickú vôňu a samotná, alebo aj s pomocou difuzéra do bytu oslní váš domov nádhernou vôňou. Sušené zväzky zavesené na suchom a teplom mieste sú používané aj ako dekorácia.
  • Oživí staré vône: Navlhčite vonným olejom z levandule stromček v aute, alebo prázdnu nádobku osviežovača.

Ako ste sa mohli dočítať je to naozaj všestranná bylinka a preto nás veľmi teší, že nám pribudol do ponuky ďalší levanduľový produkt a tým sú detoxikačné náplasti s levanduľou.

Levanduľová náplasť na nohy od TianDe je kombinácia stáročných čínskych tradícií a moderného výskumu. Aktívne zložky náplastí:

  • pôsobia na akupunktúrne body umiestnené na chodidle, ktoré pomáhajú očistiť organizmus, aktivujú proces vylučovania toxínov a škodlivých látok
  • pomáhajú zmierniť pocit napätia, únavy a diskomfortu a zbaviť pocitu „ťažkých nôh“
  • zloženie náplastí je obohatené turmalínom, ktorý zlepšuje tok lymfy a urýchľuje proces čistenia organizmu.

Výsledkom pravidelného a komplexného detoxu je zlepšenie celkovej nálady, vnútornej ľahkosti a vonkajšia krása.

Účinné látky levanduľovej náplasti:

  • Bambusový ocot. Aktivuje odstraňovanie škodlivých látok cez bunkové membrány a kožné póry, stimuluje systém vylúčenia
  • Levanduľový extrakt v zložení náplasti zlepšuje krvný obeh, odstraňuje toxíny z hlbších vrstiev pokožky, má pozitívny vplyv na telo ako celok, zlepšuje kvalitu spánku.
  • Kyselina askorbová – pomáha čistiť telo od voľných radikálov, má detoxikačný účinok, posilňuje imunitný systém.

Použitie : používajte počas spánku po dobu 6-8 hodín. Odstráňte ochranný papier, prilepte vrecúško nepriehľadnou stranou k lepiacej časti náplasti a mäkkou stranou s bylinkami priložte na pokožku, pevne pritlačte. Ráno odstráňte náplasť a opláchnite nohy vodou. Spotrebujte ihneď po otvorení. Balenie: 2ks

Pokiaľ by ste hľadali, kde ešte nájdete v našej ponuke levanduľu, tak určite vyskúšajte soľný kúpeľ na nohy, levanduľovú masku na pleť a olej na voľné dýchanie.

Related Post