e-tiande Magazín Tipy a návody,Užitočné informácie Slimačí mucín prevrat vo svete kozmetiky

Slimačí mucín prevrat vo svete kozmetiky

slimači mucín

(dokonalé omladenie pre vašu pleť)

Slimačí mucín, známy tiež ako slimačí sliz, je jednou z najpopulárnejších zložiek vo svete starostlivosti o pleť, vďaka svojej univerzálnosti pri liečbe mnohých kožných problémov a jej vhodnosti pre všetky typy pleti. Zaujímavosťou je, že sa získava z bežného druhu slimákov „Helix aspersa,“ ktorý vytvára sekréciu bohatú na antioxidanty a proteíny kyseliny hyalurónovej.

Klinické štúdie ukázali, že slimačí mucín je účinný proti starnutiu pokožky!

Dôvodom je skutočnosť, že kyselina hyalurónová  prítomná v slimačom mucíne udržuje pokožku dostatočne hydratovanú, čo znižuje výskyt jemných liniek a vrások, zvyšuje tvorbu kolagénu a elastínu vo vonkajších vrstvách pokožky. Vďaka tomu pokožka vyzerá pevnejšie a mladistvejšie.

Slimačí mucín hĺbkovo regeneruje a omladzuje pokožku:

Slimačí sliz má tiež antimikrobiálne vlastnosti, vďaka čomu je skvelý na boj proti baktériám spôsobujúcim akné. Taktiež obsahuje veľa zložiek (vrátane proteínov a peptidov), ktoré pomáhajú liečiť jazvy, či začervenanú a podráždenú pokožku.

A viete ako na to ľudia prišli?

Pestovatelia ruží si všimli, že pri kontakte so slimákmi (ktoré sa vyskytujú aj na ružiach), sa im škrabance na rukách rýchlo hoja a pokožka dlho zostáva hebká a svieža. A dokonca už Hippokrates vyrábal z hojivú masť mucínu.

HLAVNÉ VÝHODY mucínu:

Hydratuje pokožku

Stimuluje produkciu kolagénu a elastinu:

Slimačí sliz sa skladá zo zložiek určených na opravu alebo ochranu pred zranením. Patria sem rastové faktory, ktoré pôsobia tak, že spúšťajú rast nových kožných buniek (pomáha pleti vytvárať svoj vlastný kolagén). Navracia pokožke prirodzenú pružnosť, vypĺňa povrch pokožky, čím prispieva k minimalizácii vrások.

Zmierňuje podráždenie:

Alantoín je ďalšou kľúčovou zložkou sekrécie, zložkou s liečivými vlastnosťami, ktorá upokojuje podráždenie, vyhladzuje pokožku a stimuluje regeneráciu buniek.

Dodáva pokožke dôležité vitamíny a minerály:

Slimačí sliz obsahuje zoznam dobrých výživných látok pre pokožku vrátane protizápalového zinku a liečivého mangánu. Obsahuje medené peptidy, ktoré redukujú počet vrások, ako aj vitamíny A a E, ktoré sú vynikajúcimi antioxidantmi.

Regeneračné vlastnosti:

Kyselina glykolová v slimačom slize pomáha regenerovať pokožku a zabraňuje pigmentácií.

A teraz dôležitá vec, ktorá vás určite zaujíma. Ako sa slimačí mucín získava a je slimákom ublížené?

Môžeme vás ubezpečiť, že slimáky NIE SÚ usmrtené alebo poškodené počas zberu mucínu. Žijú v laboratóriách, v optimálnom a veľmi pohodlnom prostredí, aby mali umožnený primeraný odpočinok (aby sa optimalizovala ich produkcia sekrečného filtrátu).

Zaujímavosť: Slimáky sú nočné tvory, preto sa umiestnia na sieťku v tmavej a tichej miestnosti, pričom sa mucín zbiera do nádob. Mucín sa následne prefiltruje a spracuje, aby bol vhodný na kozmetické použitie. Pri tomto postupe sa na slimáky nevyvíja žiadny stres, pretože optimálna produkcia mucínu nastáva, keď sú slimáky uvoľnené.

Naše produkty, ktoré obsahujú slimačí mucín až vo výške 70%:

Kozmetika so slimačím mucínom – SNAIL SECRET

 • podporuje tvorbu kolagénu a elastínu
 • zmierňuje podráždenie
 • pôsobí proti stresu, udržuje rovnováhu kožného tuku
 • vyhladzuje vrásky, posilňuje ochranné vlastnosti pleti

Výsledky použitia pleťovej rady Snail Secret:

 • pokožka je žiarivo-svieža vďaka multifunkčnosti slimačieho mucínu, čo má vplyv na hĺbku vrások, na pružnosť a farbu pleti
 • po použití krému sa pokožka nasycuje životodarnou vlhkosťou, ktorá pleť vyhladzuje a robí ju pružnou
 • krém posilňuje ochranné vlastnosti kože, navracia pleti prvotnú energiu a krásu
 • deň čo deň sa pokožka intenzívne regeneruje a obnovuje, je ako znovuzrodená!

Produkty pleťovej rady SNAIL SECRET:

 1. Viacfunkčný krém na tvár/ kód 14601 –  urýchľuje bunkovú obnovu, spomaľuje procesy starnutia pokožky a vyhladzuje vrásky
 2. Viacfunkčný krém na oči/ kód 14602vyhladzuje mimické vrásky a zamedzuje vzniku nových. Hydratuje pokožku, zanecháva ju vláčnou a pružnou.
 3. Maska na tvár/ kód 14603zvyšuje pružnosť pokožky, upokojuje podráždenie a chráni pred pôsobením vonkajších vplyvov.
 4. Regeneračné tonikum/ kód 14604 – obnovuje hydrolipidovú rovnováhu po očistení pokožky, hydratuje ju a stimuluje jej obnovu.
 5. Omladzujúci krém-booster na ruky/ kód 44605 zvyšuje rýchlosť obnovy buniek a predlžuje mladosť pokožky. Tiež ju zvlhčuje, zabraňuje jej dehydratácii, zlepšuje jej pružnosť a vyhladzuje vrásky.

Related Post