e-tiande Magazín Recenzie Šampón na vlasy „Mydlový oriešok“.Moja skúsenosť.

Šampón na vlasy „Mydlový oriešok“.Moja skúsenosť.

Táto téma je zaujímavá najmä pre ľudí, ktorí trpia rôznymi defektami pokožky hlavy.
Či už ide o psoriázu, alebo ekzémy, prípadne ak hľadáte pre novorodenca prípravok, ktorý je prírodný a bojujete s detskými šupinkami na pokožke hlavy, ste na správnej adrese.
Ako sme sa k nemu dostali my?

Vďaka ekzému. Náš problém bol, že v synovej vlasovej pokožke sa začali vytvárať vysušené svrbivé miesta, z ktorých následne odpadávali šupiny rôznych veľkostí. Najviac má však trápilo, že boli svrbivé natoľko, že si hlavu škriabal až do krvi.

Zvolila som bežný postup, ktorý zvolí každý rodič. Návštevu dermatológa. Pani doktorka mi vypísala zoznam rôznych šampónov, ktoré by mali prospievať pokožke hlavy. Šla som teda postupne podľa zoznamu. Niekedy šupiny zmizli. Následne ale, keď už si telo zvyklo na liečivé zložky, prestali byť hojivé a šupiny sa opäť vrátili.
Tento proces netrval nikdy dlhšie ako tri týždne, kým bol problém opäť na svojom mieste.
Ďalšia cesta bola bežná drogéria. Z nej máme odskúšané určite všetky druhy šampónov. Či už z lacnejších, alebo drahších verzií. Pri nich ústup nebol žiaden.

Prišlo teda na rad samoštúdium. Hľadala som niečo, čo obsahuje prírodné posilňovacie látky pre zdravú pokožku hlavy. Najmä bez agresívnych sulfátov. Táto cesta ma zaviedla do bio obchodu, kde som kúpila detský harmančekový šampón. To, že vôbec príjemne nevoňal, by som ešte prekusla, ale efekt? Minimálny. Je pravda, že šupiny sa ďalej netvorili, ale ani nezmizli. Vedela som už však, že príroda je cesta, ktorá by nám mohla pomôcť.
Pokračovala som teda v hľadaní a dostala som sa k šampónu, ktorý má 99% prírodných zložiek. Dočítala som sa, že vďaka saponínu nevytvára zásadité prostredie a teda nevysušuje pokožku.
Ako pri deťoch často býva, vedia si zaniesť špinu aj do vlasov a preto vlasy treba umývať častejšie. Šampón Mydlový oriešok je vhodný na každodenné použitie, čo je jeho obrovským plusom.
Ako sa to ďalej vyvíjalo po začatí používania šampóna?

Dovolím si tvrdiť, že už po prvom použití som videla rozdiel. Syn sa prestal škriabať. Po čase používania viditeľné zápalové ložiská ustupovali a ostali iba šupinky podobné bežným lupinám.
Šampón teda ako jediný ostal v synovej kozmetike dlhšie ako mesiac. Používame ho od mája. Do dnešného dňa nemá na hlávke ani jednu šupinu, výsyp ani zápal.

Šampón je vhodný rovnako aj pre ženy, ktoré sa o svoje vlasy rady starajú.
Ak chodíte ku svojej kaderníčke napríklad na vlasový keratín, neodporúča sa vlasy umývať bežnými agresívnymi šampónmi, ktoré obsahujú sulfáty (áno, to sú presne tie, ktoré veselo nakupujeme v drogériach a supermarketoch). Tieto šampóny sú natoľko agresívne, že Vám celú vlasovú kúru zmývajú z vlasu omnoho rýchlejšie, akoby mali. Ak teda chcete mat efekt „ako od kaderníčky“ vo svojich vlasoch dlhšie, je pre vás šampón Mydlový oriešok zárukou úspechu. Ja ho používam práve pre toto. Vlasy mám pevnejšie a prestali sa mi lámať.
Cena šampónu je síce vyššia, ale na jedno použitie Vám stačí malé množstvo šampónu na ruku. Pokiaľ máte pocit, že ich nemáte ešte dokonale čisté, znovu tento proces zopakujete a stále nemíňate veľa prípravku. Uvidíte, že aj pri dennom používaní sa šampón takmer nemíňa.
Šampon si môžte zakúpť v eshope.

Toto ocení každá žena, ktorá má svoje vlasy ako korunu krásy.
Nezabúdajme však na jeho zdravotné účinky preukázané na pokožke.
Ja by som dala tomuto výrobku 100 bodov zo 100.
Ak teda chcete svoje vlasy a pokožku hlavy hýčkať, alebo trpíte problémami pokožky, ktoré ste nevedeli doteraz odstrániť, je pre vás šampón Mydlový oriešok od firmy TianDe to práve orechové!!!  (A to doslova ?.)

Related Post