e-tiande Magazín Užitočné informácie Máj – mesiac oslabenej dráhy srdca

Máj – mesiac oslabenej dráhy srdca

Máj je krásny mesiac, kedy všetko kvitne, vonia a príroda je plná života. Taktiež je to mesiac lásky a silných emócií. Podľa astrologického kalendára stále pretrváva jar, ale podľa biologického kalendára nastáva 16. mája leto. Je to obdobie kedy nás všetko láka svojou krásou a energiou a všetko je v pohybe ľudia i zvieratá.

Dni sa pomaly predlžujú a vonku je čím ďalej tým viac teplejšie. Preto aj my máme väčšiu chuť a potrebu tráviť čas vonku v prírode, stretávať sa s inými ľuďmi a chodiť viac do spoločnosti. Naše aktivity smerujú k tým z ktorých máme radosť zo života. Radosť snívanie, bezstarostnosť sú emócie, ktoré podľa princípov tradičnej čínskej medicíny patria elementu ohňa.

V mesiaci máj je najviac oslabené naše srdce, ktorému vládne element ohňa. Dominujúca farba je ružová, svetlo červená až sýto červená. Preto je máj mesiacom lásky, ktorá vyživuje naše srdce. Je nesmierne dôležité pestovať v sebe energiu lásky a šíriť ju okolo seba.

Ako sa prejavuje oslabenie srdca?

Srdce riadi krv, cievy, tepny a žily. Pokiaľ srdce funguje správne, krv v tele plynule prúdi. Pokiaľ je však oslabené (nielen fyzicky) prúd krvi je spomalený a nastavajú bloky, ktoré zadržujú energiu v našom tele. Krv z pohľadu tradičnej čínskej medicíny nepredstavuje iba krv ako tekutinu, ale je to jedna z foriem životnej energie známej ako „čchi“.

Oslabené srdce (nedostatok energie alebo jej prebytok) sa na fyzickej úrovni prejavuje ako arytmia, dušnosť, opuchy, hormonálne poruchy, nízky alebo vysoký krvný tlak, problémy so spánkom či zaspávaním, bolesti šije a hlavy, potenie, návaly tepla a nepokoj.

Na emocionálnej rovine sa toto oslabenie prejavuje ako žiarlivosť, extrémna chuť na sex (ktorú treba uspokojiť), ale aj nezáujem oň, hyperaktívne jednanie, workoholizmus, impulzívnosť, hyperaktivita či vyčerpanosť, strata energie a únava.

Ako dostať naše srdce do rovnováhy

Jednoducho treba posilniť naše srdce. Láska k nám samotným s následne k druhým ľudom a všetkému okolo nás, vyživuje naše srdce. Emócie radosti sú ukazovateľom cesty, ktorá je s nami v súlade a vedie nás tou správnou cestou.

Úprimný záujem o seba a druhých o zvieratá, vesmír je presne to čo vyživuje naše srdce a následné nás napĺňa životnou energiou. Každý deň od 11:00 do 13:00 je naše srdce najaktívnejšie je preto veľmi dobré mať pokojnejší režim a neprijímať nič čo nás môže extrémne nabudiť (napr. kofeín, čierny čaj, hádky, stres alebo extrémne športy).

Taktiež nie je dobré zaťažovať ho veľkým množstvom potravy. Veľmi vhodný je krátky spánok alebo pokojná prechádzka. Keďže obezita aj nadváha výrazne prispieva k oslabeniu srdca, práve preto je dôležitá denná fyzická aktivita. Je potrebné mať na pamäti, že pre zdravé cievy a srdce je dôležitý pohyb a rovnako aj hlboké dýchanie.

Naše srdce je sval, ktorý posilňujeme pravidelnou aktivitou preto by sme mali medzi naše denné činnosti zaradiť pravidelné prechádzky, chôdzu po schodoch, plávanie, jazdu na bicykli alebo aerobické aktivity.

Potraviny, ktoré pomáhajú posilniť naše srdce

K srdcu patrí horká chuť a najmä takéto potraviny ho posilňujú. Je preto dôležité zaradiť do nášho jedálnička potraviny, ktoré majú práve takúto chuť. V máji by sme mali konzumovať veľa zeleniny najmä čakanku, žihľavu, červenú reďkovku, červenú papriku, ružičkovú kapustu, rukolu, šaláty, paradajky a artičoky.

ovocia by sme mali prevažne konzumovať grep, maliny, ostružiny, čučoriedky, egreše a vlastne čokoľvek čo práve rastie.

Zo strukovín sú vhodné najmä mungo fazule, sójové klíčky, čerstvý hrášok a červená fazuľa.

Medzi vhodné obilniny patria pšeničné klíčky alebo žito. Pre milovníkov mäsa je odporúčané konzumovať grilované mäso obalené v bylinkách a to najmä kuracie, jahňacie alebo teľacie. Je odporúčané taktiež obmedziť soľ, ktorá zadržuje vodu v tele a vodu treba pridávať do všetkých pokrmov v zvýšenej miere.

Vyhnúť by sme sa mali najmä vyprážaným, ťažkým a mastným jedlám a údeninám a naopak je veľmi dôležité konzumovať v dostatočnej miere zdravé tuky (aj pri nadváhe) ako napr. olivový olej kokosový tuk a pod. Z mliečnych výrobkov sú vhodné najmä kyslé výrobky (zakysanka, bryndza).

Z byliniek je najlepšie konzumovať najmä čerstvé bylinky ako je šalvia, bazalka, oregano, rozmarín alebo kurkuma. A na posilnenie srdca sa odporúča konzumovať najmä surový cesnak, závor, cibuľu, ľanové semienka.

Z bylinkových čajov, ktoré by sme mali tento mesiac piť sú vhodné najmä čaje z z ľubovníka bodkového, medovky, z kvetov a listov hlohu, bazy čiernej alebo valeriány.

Ako si môžeme posilniť naše srdce produktmi TianDe

V prvom rade určite tým, že náš organizmus vyčistíme od toxínov, parazitov a odpadových látok na čo skvele poslúžia telové soli a detoxikačné náplasti. Zároveň telové soli dodávajú nášmu telu potrebné minerály.

A aby očista bola dôkladná, je dôležité prečistiť najmä tenké črevo, ktoré keď dostaneme do rovnováhy uľaví sa aj nášmu srdcu, pretože tieto orgány sú navzájom prepojené. Z čajov ktoré sú v našej ponuke je momentálne vhodné piť čaj vhodné piť čaj z Ostropestrecu marianského. Týmto čajom taktiež pomôžete vášmu telu zbaviť sa toxínov najmä prečistíte pečeň a tiež dráhu žlčníka.

Detoxikačné náplasti– používame na noc a lepíme na vyčistené chodidlá po 21:00 večer a nechávame pôsobiť až do rána, po ich odstránení je dôležité nohy opláchnuť vodou a natrieť ošetrujúcim krémom. Očistná kúra by mala trvať 10 -14 dní.

Telové soli– Pomáhajú odvádzať toxíny cez pokožku (až 70%) nanášame na telo v sprche na mokrú pokožku, ktorú soľou premasírujeme a masáž vždy začíname od nôh a postupujeme smerom nahor, aby sa rozprúdila lymfa.

Čaj Ostropestrec mariánsky– pijeme vždy 1 šálku denne, minimálne hodinu po jedle a odporúčaná kúra je 1 mesiac. Po tejto dobe nasleduje 10 dňová pauza a po nej môžeme znovu začať piť tento čaj alebo si môžeme vybrať iný druh.

Okrem týchto produktov si môžete zakúpiť v lekárni tablety, ktoré obsahujú laktobacily. Tie sú potrebné na ozdravenie všetkých slizníc v tele (črevná, nosná, sliznica v intímnej oblasti a pod). Zo psychického hľadiska je dôležité vyhľadávať aktivity, ktoré nám robia radosť . Pretože emócie radosti a spokojnosti podporujú naše srdce.

„Neexistuje nič viac než láska.“

Related Post