e-tiande Magazín Užitočné informácie Omladzujúca jesenná kúra 2. časť

Omladzujúca jesenná kúra 2. časť

prechádzajúcom článku sme sa venovali jednotlivým krokom na dôkladné vyčistenie pleti. Dnes si viac priblížime používanie enzymatických pílingov, popíšeme kúru pleťových masiek, používanie pleťového séra ako doplnkovej starostlivosti o pleť.

Druhým krokom je používanie enzymatických pílingov. V našej ponuke nájdete niekoľko druhov pleťových tzv. enzymatických pílingov, ktoré sú gélovej konzistencie.  Pomocou pílingu premasírujeme tvár vďaka čomu sa pokožka prekrví. Zloženie je vytvorené na báze ovocných kyselín. Malé množstvo prípravku sa postupne nanáša na pleť a jemne vmasíruje do pokožky. Po chvíli sa Vám na tvári začnú vytvárať tzv. guličky/žmolky, ktoré predstavujú odumreté bunky na pokožke. Je dôležité tieto odumreté bunky pravidelne odstraňovať, aby mohli účinné látky z krémov, masiek či sér preniknúť hlbšie do pokožky. Ponuku pílingov nájdete tu.

Tretím krokom je kúra pleťových masiek. Ak chceme dodať pleti viac živín a minerálov je vhodné raz za 2-3 mesiace si dopriať kúru pleťových masiek. Masky je doporučené aplikovať na večer po dôkladnom odlíčení pleti a aplikácií pleťového pílingu aspoň 7 dní po sebe. V našej ponuke nájdete masky typu „mullage“ (vlhčená tkanina, ktorá sa prikladá na pleť) alebo masky krémové. Môžeme ich kombinovať, pretože každá z nich dodáva pleti iné živiny. Počas aplikácie masky je vhodné si dopriať pokoj a relax (maska lepšie účinkuje a pokoj uvoľňuje našu myseľ). Viac info tu.

Štvrtým krokom je používanie pleťového séra. V tomto prípade ide o doplnkovú starostlivosť o pleť.  Séra sú obzvlášť vhodné pre ženy vo veku od 40+ a tie, ktoré majú veľmi suchú pokožku. Pleťové sérum slúži na dodatočnú hydratáciu a výživu pokožky pokiaľ pleť po aplikácií tonika a krému je suchá. V našej ponuke je možné využiť sérum z rady Zenfei, sérum z rady Botuloxe, sérum v kapsliach na tvár, sérum z rady Collagen Active. Viac info tu.

Spočiatku sa Vám niektoré kroky starostlivosti o pleť môžu zdať trochu zdĺhavé , ale keď uvidíte ako sa Vaša pleť mení a viditeľne omladzuje nebudete si bez  nich vedieť predstaviť ani jeden deň. Používať kvalitnú kozmetiku je jednoznačne krok k tomu, aby sme boli a aj sa cítili krásne a príťažlivé a šťastné.  Nezabúdajte, že s dôkladnou starostlivosťou o pokožku sa Vám zlepšuje aj nálada a celkové zdravie a to myslím, že za to stojí.

Related Post