e-tiande Magazín Užitočné informácie Omladzujúca jesenná kúra 1. časť

Omladzujúca jesenná kúra 1. časť

 Prvým krokom, ktorý Vám dnes predstavím je používanie hydratačného tonika. Používanie hydratačného tonika je dôležitým krokom pri ošetrení našej pleti. Mnoho žien sa mylne domnieva, že večerné odlíčenie micelárnou vodou resp. pleťovým mliekom a aplikácia krému je dostatočná starostlivosť o tvár. Nakoľko pleť vekom starne, potrebuje so zvyšujúcim sa vekom viac a viac hydratácie a nadštandardnej starostlivosti, ak si chceme dlhodobo zachovať mladistvý vzhľad s minimálnym počtom vrások.Na dennú starostlivosť od veku 35 + sa odporúčajú následné kroky:

Večer:

  • odlíčenie pleti pleťovým mliekom, ktoré z tváre odstraňuje mastnotu a nečistoty
  • dočistenie pleti čistiacim gélom, ktorý odstraňuje zvyšky make-upu a čistí usadené póry
  • aplikácia pleťového tonika, ktoré hydratuje pokožku a zároveň ju pripravuje na prijatie živín z pleťového krému. Pravidelná aplikácia tonika zvyšuje účinnosť pleťových krémov o 30%.
  • aplikácia očného krému, ktorý pomáha redukovať mimické vrásky a opuchy v okolí očí. Je dôležité dodať, že nie je vhodné používať pleťový krém na okolie očí, pretože ten nemá vhodné zloženie, zbytočne zaťažuje jemnú pokožku. V našej sade nájdete širokú ponuku očných krémov, z ktorých si môžete vybrať.
  • aplikácia pleťového krému. Viac sa dozviete tu.

 

Ráno:

  • umytie pleti čistiacim gélom a masážnou hubkou Konjac (príp. ju používať len samotnú). Hubka funguje tak, že ju navlhčíte a premasírujete si pokožku na tvári, čistí pleť a zároveň pôsobí aj ako jemný píling. Viac info tu.
  • aplikácia pleťového tonika a nanesenie pleťového denného krému. Krémy, ktoré nájdete v našej ponuke sú rozdelené na krémy hydratačné a vyhladzujúce (denné krémy) a krémy proti vráskam (nočné krémy).

V druhej časti omladzujúcej jesennej kúry sa dočítate o ošetrení pleti enzymatickým pílingom, kúre pleťových masiek a o používaní pleťového séra ako doplnkovej starostlivosti o pleť.

Druhú časť si môžeťe prečítať tu.

Related Post