e-tiande Magazín Featured,Užitočné informácie Ako zregenerovať a podporiť funkciu nášho žalúdka

Ako zregenerovať a podporiť funkciu nášho žalúdka

Regenerácia žalúdka

Z hľadiska TČM (tradičnej čínskej medicíny) je práve žalúdok najslabším orgánom v tomto mesiaci. Jeho výstupným orgánom je ústna dutina. Priamym nadriadeným orgánom žalúdku je slinivka brušná a slezina. Na problémy a nerovnováhu v týchto dvoch orgánoch reaguje práve žalúdok, ktorý dáva bolesťou najavo, že niečo nie je v poriadku.

Najčastejšie príznaky problémov so žalúdkom signalizujú bolesť, pocity tlaku po jedle, ktorá vyžaruje pod hrudnú kosť. Pokiaľ pociťujeme pálenie záhy zvyčajne je príčinou výskyt helicobactera pyroli v žalúdku a pažeráku. Zaujímavosťou je, že helicobacter pyroli nie je niekedy lekárskym vyšetrením  často objavený, Dôvod je prostý, môže byť zaobalený do hlienov v žalúdkovej stene, ktorý je vytvorený poväčšine z mäsa alebo mlieka.

Ďalším problémom môžu byť žalúdočné vredy, ktoré vznikajú podráždením a oslabením žalúdočnej steny. Často bývajú vyvolané stresom alebo veľkou psychickou záťažou. Pokiaľ detoxikujeme žalúdok, je nevyhnutné začať práve s materskými orgánmi, teda slezinou a slinivkou (pankreas). Veľkým omylom je taktiež pevne zakotvená predstava, že na žalúdok robí dobre káva s mliekom. OMYL!!! Tato kombinácia je pre orgány tráviacej sústavy najväčším problémom, trávenie prebieha až 8 hodín a dôsledkom toho nemajú čas na nič iné. Dvanástnik môže byť z kávy v kŕči až 12 hodín a prejavuje sa zvyčajne bolesťou v bedrovej chrbtici. Veľakrát stačí prestať piť kávu s mliekom a problémy s chrbticou samé zmiznú.

Prírodné recepty na žalúdočné a dvanastníkové vredy:

 1. Nastrúhať 1kg hlávkovej bielej kapusty, dať do mixéru a rozmixovať, následne dať šťavu zo zmesi do chladničky. Je potrebné užívať túto šťavu z kapusty 5-krát denne asi jeden pohár. Kúra by mala trvať 14 dní. Ďalej je dôležité vynechať zo stravy biely cukor a to aj v „skrytej podobe“ (čokolády, keksy…).
 2. Na prečistenie žalúdka je výborný nápoj z citrónu a cibule (1 citrón, 7 dkg cibule varíme spolu 8 min. a potom vypijeme)
 3. Bylinky, ktoré pomáhajú na žalúdok sú mäta prieporná, púpava, nátržník husí, nechtík lekársky, zemežlč, fenikel, ľubovník bodkovaný.
 4. Na štikútanie je doporučená propolisová tinktúra

Prejavy oslabenia žalúdka :

 • pocit na zvracanie
 • chorobný hlad, ktorý neuspokojí žiadne jedlo
 • nechutenstvo
 • afty, zápaly ďasien, dutín, herpesy, zatínanie zubov, kusanie do jazyka
 • nadmerné slinenie
 • bolesti v prsníkoch, zväčšovanie prsníkov u mužov
 • opuchy viečok
 • popraskané a suché pery

Prečistenie žalúdka a jeho dráh:

Na prečistenie žalúdka a príslušných tráviacich orgánov (slinivka a slezina) môžeme opäť využiť naše bylinné čaje, konkrétne čaj z Ostropestreca marianského (prečisťuje žlčovovdy, pečeň, slinivku) a čaj Tibetský zber (ktorý prečisťuje tenké, hrubé črevo a posilňuje žalúdok). Viac info tu.

Čaje Tibetský zber a Ostropestrec mariánsky

Druhou možnosťou je využitie detoxikačných náplasti, ktoré vyťahujú z tela toxíny a odpadové látky, pomáhajú urýchľovať hojenie zápalových procesov. Náplasti sa lepia na chodidlá, kde sa nachádza množstvo energetických bodov priamo spojených s vnútornými orgánmi. Je doporučené absolvovať aspoň 7 dňovú kúru. Viac info tu. 

Detoxikačné náplasti

Pri akútnej bolesti alebo zápale žalúdka, doporučujeme nalepiť na túto oblasť náplasť Jian Kang, ktorá pomáha odstraňovať zápal. Bylinky, ktoré náplasť obsahuje, upokojujú podráždený žalúdok. Týmto spôsobom si môžme pomôcť aj pri žalúdočnej nevoľnosti. Viac info o náplasti tu:

Ako doplnkovú výživu pre naše telo a na podporu žalúdka, máme v ponuke funkčný komplex Citrokalcevit. Citrokalcevit“ je zdrojom biologicky dostupného vápnika, ktorý je naším telom najúčinnejšie vstrebateľný a preto má pre telo najväčší prínos a priaznivý vplyv na funkciu všetkých dôležitých systémov. Obsahuje citrát vápenatý, ktorý je dobre absorbovaný bez ohľadu na vek a kyslosť v žalúdku. Mení v tele kyslé prostredie na zásadité a pomáha aj pri problémoch so žalúdkom, najmä keď sa tvorí kyselina (pálenie záhy).

citrokalcevit

Tento komplex sa stará aj o našu imunitu, okrem vápnika obsahuje dôležité minerály a vitamíny: Vitamín A – prispieva k udržaniu normálneho stavu zraku, slizníc, pokožky a funkcie imunitného systému. Vitamín B6 – podporuje normálne fungovanie nervového systému, prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Vitamín D – prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí a normálnej činnosti svalov. Kyselina listová – prispieva k normálnej krvotvorbe a ku zníženiu miery únavy a vyčerpania. Viac info tu:

 

Related Post