Jesenná starostlivosť o vlasy

„Vlasy o vás povedia oveľa viac, ako si myslíte“

Dnes Vám poviem pár tipov ako pomôcť naším vlasom, aby boli krásne a zdravé. Rovnako ako naša pleť aj vlasy a vlasové pokožka sú po letnom slnečnom období vyčerpané a vysušené.  Je preto dôležité dopriať si výživnú kúru a dodať im potrebné minerály a vitamíny. Naša kozmetika obsahuje rôzne sady na vlasy, ktoré sú rozdelené podľa typu vlasov, alebo konkrétneho problému, ktorý potrebujeme riešiť, napr. vypadávanie vlasov, mastné vlasy s tvorbou lupín, ekzém, psoriáza vo vlasoch a iné.

Sada s koreňom Ženšenu je určená na celkovú regeneráciu vlasov i vlasovej pokožky. Obsahuje šampón a balzam, ktorý je možné používať ako kondicionér alebo ako masku. Táto sada je určená pre suché, lámavé vlasy s rozštiepenými končekmi a taktiež pre vlasy zničené alebo oslabené farbením, trvalou a žehlením. Výťažok z koreňa ženšenu dôkladne čistí vlasy i vlasové cibuľky a dodáva im potrebné látky, ktoré posilňujú vlasy a urýchľujú ich regeneráciu a rast.

Sada Zlatý zázvor je určená pre mastné vlasy so sklonom k tvorbe lupín a tvorí ju opäť šampón a vlasový balzam. Výťažok z koreňa zázvoru reguluje tvorbu mazu vo vlasovej pokožke, dôkladne čistí a odstraňuje mastnotu z vlasov, dodáva im potrebnú výživu na rýchlejšiu regeneráciu. Okrem iného podporuje a urýchľuje rast vlasov. Zázvor pomáha riešiť aj rôzne kožné problémy, ako je napr. ekzém vo vlasoch, pretože jeho extrakt pôsobí protizápalovo a sťahujúco.

O účinkoch zázvoru a zázvorového čaju som písala článok.

Sada Hadí tuk obsahuje lipidy a peptidy, ktoré vyživujú a regenerujú suché, lámavé vlasy, dodáva im lesk a pružnosť, má veľmi príjemnú sladkú vôňu. Je doporučená pre suché a oslabené vlasy, na ich hĺbkovú regeneráciu.

Sada Bio Rehab – proti vypadávaniu vlasov/vlasový aktivátor. Sada obsahuje veľké množstvo bylín, ktoré vyživujú vlasové cibuľky a aktivujú ich činnosť. Zlepšuje sa prekrvenie vlasovej pokožky dôležité pre výživu vlasových folikulov a tým stimuluje rast vlasov, obmedzuje ich vypadávanie a vznik lupín. Dodáva vlasom a pokožke zdravý vzhľad, je vhodná pre ženy i mužov. Sada obsahuje okrem šampónu a masky aj tonikum, ktoré sa aplikuje po umytí vlasov priamo na pokožku a už sa neoplachuje.

Okrem používania kvalitnej vlasovej kozmetiky je dôležité konzumovať stravu bohatú na vitamíny a minerály a piť aspoň 2 litre čistej vody denne, aby sa toxíny rýchlejšie odplavovali z nášho tela. Ďalším dôležitým doplnkom správnej starostlivosti je obmedzenie žehlenia a sušenia vlasov fénom. V prípade, že sa tomu nemôžeme vyhnúť, je potrebné používať podkladové ochranné spreje, ktoré vlasy obalia a ochránia ich pred teplom z týchto spotrebičov i pred nepriaznivými vplyvmi okolia. U nás v ponuke nájdete stylingový sprej Aloe vera, ktorý je na túto starostlivosť ideálny.  Sprej obsahuje vitamín B5 a extrakt Aloe vera. Vlasy chráni pred vysušením a pred stratou vlhkosti, ktorú spôsobuje fénovanie alebo žehlenie vlasov, zároveň dodáva vlasom prirodzený lesk a objem. Viac info tu.

Naše vlasy sú našou korunou krásy, preto si zaslúžia dôkladnú starostlivosť.“

 

Related Post