e-tiande Magazín Tipy a návody,Užitočné informácie Jednoduché tipy ako sa správne starať o našu pleť pri nosení rúška

Jednoduché tipy ako sa správne starať o našu pleť pri nosení rúška

https://e-tiande.sk/tvar

V minulom článku som vám prezradila niekoľko tipov ako chrániť našu pleť pod rúškom a aj to ako si môžete v tieto dni zlepšiť náladu, aby na vás situácia ohľadom izolácie (kvôli vírusu) tak nedoliehala. Na a keďže viem, aké sme my ženy citlivé na našu pleť, pretože ju chceme mať čo najkrajšiu (verím, že mnohé z nás doslova „trpia“, pretože nemôžu navštíviť svoje obľúbené salóny kozmetika, manikúra, pedikúra). Pripravila som pre vás pár jednoduchých tipov ako sa môžete starať o svoju pleť v pohodlí vášho domova a dopriať svojej pleti všetko čo potrebuje. Na to, aby sa tak stalo nepotrebujete momentálne žiadnu odbornú starostlivosť stačia vaše šikovné ruky a moje super tipy pre vás.Základná starostlivosť o pleť v pohodlí vášho domova: 

1. Odlíčenie: čistíme si pleť (pleťovým gélom), ráno aj večer. Postup: nanesieme menšie množstvo gélu na navlhčenú tvár napeníme a opláchneme vodou. Zvyšky make-upu a očné okolie dočistíme micelárnou vodou (práve teraz v našej ponuke aj novinka fytomicerálna voda pre citlivú pleť. Kto chce dôkladnejšiu očistu, spolu s pleťovým gélom môžete použiť aj prírodnú hubku konjac. Hubka robí pleti jemný peeling, teda odstraňuje odumreté bunky a suchú pokožku). 

2. Tonikum: nanesieme na pleť tonikum, ktoré plní funkciu pleťového séra a dodáva pleti potrebnú hydratáciu a pripravuje pleť na prijatie krému. Pri použití tonika sa výrazne zvyšuje účinok pleťového krému. Postup: tonikum nanášame len pomocou prstov, jemne vklepeme do pokožky. Pokiaľ totiž ho aplikujeme najskôr na vatový tampón väčšina sa vpije do neho a minimum na našu pleť. 

 3.  Pleťový krém: nanesieme denný hydratačný krém. Môžete si vybrať krém s liftingovým alebo hydratačným účinkom podľa toho čo práve vaša pleť potrebuje. Vzhľadom na to, že pod rúškom je na pleti väčšia vlhkosť než zvyčajne odporúčam ľahšie zloženia pleťových krémov. Momentálne ideálne pleťové sady na starostlivosť o pleť pod rúškom sú: rada Fucoidan, Sail Secret alebo liftingová rada Collagen Active). Kto má suchšiu pleť môžete si to vykompenzovať nočnými protivráskovými krémami z pleťových rad (Zhen fei, Snake factor alebo Charm). (pletove-sady)


4. Make – up: pokiaľ chodíte do práce úplne vám stačí vám báza pod make up z pleťovej rady Ocean Rich (86004). Momentálne nosenie hrubej vrstvy makeu-pu, len môže zhoršiť stav pleti. Báza pod make up má hydratačné účinky, dostatočne kryje a má vyhladzujúci účinok na pleť.               
 Viem, že niektoré z nás sú pri starostlivosti o pleť trošku náročné a chcú jej dopriať dôkladnejšiu starostlivosť, prípadne ich pleť dôkladnejšiu starostlivosť naozaj potrebuje (z dôvodu veku, vrások na pleti a pod). Pripravila som pre vás aj pár extra tipov na doplnkovú starostlivosť o vašu pleť. Nazvala som ju „Domáci salón s tiande“. Takže nech sa páči, moje extra tipy.

https://e-tiande.sk/krem-filler-na-pokozku-okolo-oci-botoluxe?keyword=14801

Domáci salón s tiande: Pár jednoduchých krokov na doplnkovú starostlivosť o pleť:

  1. Pleťový píling: po dôkladnom vyčistení pleti (pleťovým gélom a micelárnou vodou) aplikujeme peeling na pleť. Naše pílingy sú enzymatické (na báze ovocných kyselín) vhodné aj na citlivú pleť. Píling odstraňuje suchú pokožku, odumreté bunky, ktoré bránia tomu, aby krém prenikol do hlbších vrstiev a hĺbkovo čistí póry. Peeling robíme vždy večer a max. 2 krát do týždňa. Pleť ostáva dôkladne vyčistená. 
  2. Pleťová maska: po pílingu nanesieme na pleť masku (môžete si vybrať krémové alebo látkové).
  • Látkové masky: Výhoda látkových je, že má aj detox. účinky na pleť a zároveň pri nej relaxujeme. Masku nechávame pôsobiť 15 min. na pleti potom tkaninu odstránime, pleť opláchneme vodou a nanesieme nočný krém. Masky si vyberáme podľa toho aký účinok chceme, aby maska priniesla (protivráskové, liftingové, hydratačné).
  • Krémové masky sú ideálne zas pre tie z vás, ktoré nemajú čas ležať (najmä pri deťoch), ale zároveň sa chcete o svoju pleť starať. V tomto prípade stačí naniesť hrubšiu vrstvu masky a nechať ju celú vpiť do pleti, zvyšky masky odstránime navlhčeným tampónom. Druhá alternatívna je, že po 15 min. zvyšky masky opláchneme vodou a nanesieme nočný krém.
  • TIP: pustite si k maske príjemnú hudbu ľahnite si na pohodlné miesto, zavrite oči a budete sa cítiť takmer ako v salóne.
  • Na rýchly účinok odporúčam urobiť si 7 dňovú kúru s maskami, samé budete prekvapené ako sa vaša pleť zlepší J.

Pleťové sérum: aplikujte pleťové sérum vždy ráno a večer po vyčistení pleti ako extra starostlivosť. Sérum hĺbkovo hydratuje pleť, vyhladzuje ju a má taktiež protivráskové a liftingové účinky. Pleťové séra nájdete v týchto pleťových sadách :

  1. Botolux (14801),
  2. Zhen fei ,
  3. Ocean Riches (16001),  
  4. Pleťová esencia s kolagénom a morskými riasami (10106).

Related Post