e-tiande Magazín Nezaradené,Tipy a návody Jednoduché kroky ako zvládnuť nosenie rúška a uľaviť našej psychike

Jednoduché kroky ako zvládnuť nosenie rúška a uľaviť našej psychike

koronavirus-nosenie-ruska.jpg

Počas týchto dní dostáva zabrať aj naša pleť. Staráme sa o ňu menej ako zvyčajne a preto sa na nej odzrkadľuje viacero nepekných prejavov. Situácií nepomáha slabšia starostlivosť o ňu z dôvodu, že sme častejšie doma a nenavštevujeme kozmetické salóny.

Našej pleti chýbajú obľúbené skrášľovacie procedúry a najmä to, že trávime menej času na čerstvom vzduchu.

No najväčší problém pre našu pleť je nosenie rúška. A prečo? Nosíme ho na tvári, pretože chránime seba aj ostatných. Pokiaľ ho nosíme dlho stav našej pleti sa zhoršuje, pretože na pokožku pôsobí teplo a vlhkosť, ktoré zapríčiňujú prehrievanie pokožky.

To môže viesť k jej začervenaniu, zápalom (akné) a pri mastnejšej pokožke sa viac upchávajú póry. Preto som pre vás pripravila jednoduché tipy ako si našu pleť a psychiku udržať v čo najlepšom stave.

  1. Jednorazové rúško noste naozaj iba raz. Pretože, keď ho zadýchate zvlhne a stane sa hniezdom pre „škodlivé baktérie“. Tento typ rúška je z umelých materiálov, nedá sa prať ani žehliť alebo inak dezinfikovať .
  2. Najlepšie je nosiť bavlnené rúško. Z hľadiska ochrany má rovnaký účinok ako jednorazové rúško no v tomto prípade ho môžeme dezinfikovať, prať, žehliť a naša pleť pod ním oveľa lepšie dýcha.  Dôležité je vyprať ho každý deň na min. 60 stupňov a nepoužívať aviváž! Po vypratí ho treba prežehliť.
  3. Aby sme predišli kožným problémom odporúčam si dať rúško dole z tváre aspoň 1x za dve hodiny (najmä vtedy, keď nikto nie je vo vašom okolí a máte vydezinfikované ruky). Ideálne, ak to môžete urobiť niekde von na čerstvom vzduchu, kde umožnite vašej pokožke „nadýchnuť sa“, okysličiť krv a zároveň vyvetrať rúško (predídete tak kožným zápalom). Ak máte dezinfekčný sprej vystriekajte ním rúško viac krát za deň.
  4. Pokiaľ nemáte rúško v žiadnom prípade si nesiahajte na tvár alebo oči, pretože si môžete zaniesť na pokožku, rôzne baktérie, nečistoty, ale aj vírus.
  5. Pokiaľ je to možné vyrobte si pleťový osviežovač a keď nemáte rúško, aplikujte ho na pleť. Môžete použiť náš gél aloe vera (14710 a zmiešať ho s vodou), úplne postačí na zvýšenie hydratácie a urýchli hojenie začervenania alebo zápalov na pleti.
  6. Dôležité je často vetrať domáci priestor alebo vašu kanceláriu v robote. Ak môžete choďte von, čo najčastejšie. Pokiaľ ste v prírode sami nenoste rúško doprajte vaším pľúcam a pleti voľne dýchať.
  7. Ak môžete ako sa hovorí „dajte si do tela“ a športujte (turistika, krátky beh) rozpumpujete tým srdce a krvný obeh, ale posilnite aj pľúca. Choďte do lesa a zhlboka dýchajte J
  8. Dobre sa stravujte, treba jesť veľa ovocia a zeleniny (bohaté jedla na prírodné vitamíny), konzumujte aj dostatočné množstvo zázvoru alebo chrenu. Obe rastliny majú antibakteriálne a protivírusové účinky, posilňujú našu imunitu, ale dokážu odstrániť aj choroboplodné zárodky v našom tele.
  9. Užívajte vitamínové doplnky, ideálne tie ktoré obsahujú vitamín B, D a C. Zvyšujú imunitu tela, bránia usadeniu baktérií a vírusov a zároveň zlepšujú našu náladu (priaznivo podporujú psychiku) a podporujú zdravé trávenie (v tráviacom trakte sa nachádza 70% imunity nášho tela).
  10. Doprajte telu dostatok spánku, ideálne 8 hodín každý deň. Ráno si zacvičte aspoň na 15 min. Počas dňa pokiaľ ste doma robte to čo vás baví, čo vám prináša radosť. Vyšívajte, pečte, čítajte knihy ak môžete pracujte na záhrade. Dodá vám to veľa energie a rastlinky či stromčeky sa vám poďakujú krásnymi záhonmi. Ďalej sa môžete venovať meditáciám, alebo môžete vyskúšať nejaký online kurz a vzdelávať sa. Proste čokoľvek čo vám urobí radosť a zlepší v tieto dni náladu. Hlavne vypnite televízor a nečítajte „tragické články“. 

Majte krásne dni a udržujte vašu myseľ pozitívnu, pretože pamätajte že stres sa vždy odzrkadlí na našej pleti. Veľa sa smejte, robte čo vás baví, a ak sa dá športujte.

„ V zdravom tele zdravý duch“

Ak chcete viac inforámácií o géle aloe vera alebo výživových doplnkoch navštívte náš eshop a vyberte si tie najlepšie pre vás ):

článok rúško.png
Zdravá výživa : vstúpte tu

Related Post