e-tiande Magazín Tipy a návody,Užitočné informácie Čo nám hovorí naša tvár 2. Časť – akné a problematická pleť

Čo nám hovorí naša tvár 2. Časť – akné a problematická pleť

Akné a čo s nimi.

Mapa tváre a akné

V minulom článku som písala o tom, čo môže signalizovať akné na rôznych častiach tváre. Za akné na pleti sa môže skrývať mnoho faktorov. Od nesprávneho čistenia či výberu krému, až po oslabenie niektorých orgánov, alebo je to signál, že sú v našom tele usadené toxické látky. Ako určite viete, pokiaľ sa nahromadia, spôsobujú mnohé civilizačné ochorenia. Ak chcete sa dozvedieť, ako si jednoducho môžete vaše vnútorné orgány prečistiť, ale aj energeticky posilniť čítajte ďalej.

Keďže my ženy sa rady o seba staráme a dávame veľký dôraz na náš vzhľad, prirodzene chceme, aby naša pleť bola čo najkrajšia. Bez vrások či iných nedokonalostí (akné, pigmentové škvrny), vypnutá a pružná čo najdlhšie. Vieme ale, že nie vždy to tak je. Niekedy za to môže nesprávna strava, nedostatočný pitný režim, zmeny na pleti v dôsledku veku, alebo nesprávny výber kozmetiky. S tými prvými môžete niečo urobiť vy samé. S tým ostatným vám poradím ja.

Akné na pleti a ako sa ho môžeme zbaviť

Keď som sa dozvedela, že mastná pleť so sklonom k akné je vlastne dehydrovaná pokožka, ktorú treba najmä hydratovať a následne použiť produkty, ktoré stlmia zápal, bola som prekvapená. Zároveň som si hovorila, že veď je to úplne jasné, dávalo mi to zmysel. A vďaka tomu som sa naučila, ako sa treba o mastnú alebo zmiešanú pleť so sklonom k akné starať.

Preto pridávam pár jednoduchých krokov:

  1. Čistenie pleti – môžete si zvoliť pleťový gél alebo micelárnu vodu. No na vyčistenie pleti od make-upu a iných nečistôt, ktoré sa na nej počas dňa nazbierali, potrebujete čistiace mlieko, napr. z rady Fucoidan (kód: 15601). Ráno vám postačí micelárna voda s fytokomplexom (kód: 10206), využijete ju aj na odlíčenie očného okolia.
  2. Hydratácia a tonikum: Keďže pleť potrebuje hydratovať, aby sa regulovala produkcia mazu, zvolíme si sérum/tonikum ktoré aplikujeme po vyčistení pleti. Naše toniká neslúžia na odlíčenie, sú to tzv. pleťové séra, ktoré zvyšujú účinok krému. Na problematickú pleť odporúčam tonikum Slimačí mucín (kód: 14604) alebo pleťové tonikum z rady Fucoidan (kód: 15602). Ak máte okrem toho aj citlivú pleť, vaša voľba bude pleťové tonikum z rady Vitaderm (kód: 16303).
  3. Aplikácia hydratačného krému: Na deň používame liftingové a hydratačné krémy, na noc keď sa pleť rýchlejšie regeneruje protivráskové a regeneračné krémy. Na problematickú pleť odporúčam pleťový krém z rady Snail Secret – slimačí mucín (kód: 14601), výhoda krému je, že ho môžete používať ráno aj večer. Alternatíva je pleťový krém z rady Fucoidan (kód: 15603) a na citlivú pleť odporúčam pleťový krém z rady Vitaderm (kód: 16301).
  4. Samozrejme netreba zabúdať na očné okolie, kde vidno prvé vrásky aj únavu najskôr. V každej zo spomínaných pleťových rád nájdete očný krém, takže vyberajte produkty z jednej série. Všetky produkty na očné okolie nájdete tu: (Vstúp)
  5. Pre dámy, ktoré trápia nedokonalosti na pleti aj vo vyššom veku, pomôžu pleťové masky, ktoré dodajú hydratáciu a zároveň pomôžu rýchlejšie zregenerovať pleť, ale aj pleťové séra, ktoré aplikujeme po nanesení tonika, ako druhú vrstvu pred aplikáciou krému. Skvelou voľbou je pleťové sérum z morských rias a ježkov z rady Ocean Riches, (kód: 16001).

Maskné

Problematická pleť

Prípravky na problematickú pleť TianDe

Možno ste sa už stretli s týmto novým termínom. Ak ešte nie, je to akné a vytvára sa na miestach, ktoré máme prekryté rúškom počas dňa. Z toho dôvodu sa na našej pleti množia baktérie, ktoré potom spôsobujú nepekné akné či vysyp. Najčastejšie sa zjaví na brade alebo lícach, dokonca u niekoho môže vzniknúť ekzematický výsyp či opuch (alergická reakcia). Ak vás trápi tento problém, povieme si čo použiť ako tzv. prvú pomoc a tiež čo používať následne, aby sa pleť zahojila a zregenerovala čo najskôr.

Pomoc menom Master Herb, táto pleťová rada je určená na problém s akné, kdekoľvek na tvári či krku alebo dekolte. Môžu ju používať teenageri, ale aj dámy, ktoré trápi akné vo vyššom veku. Pri maskné používajte pleťový čistiaci gél (kód: 11319), tonikum (kód:11320), pleťový krém na akné a jazvy (kód: 11323), ktorý nanášajte lokálne tam, kde vás najviac trápi výsyp a na zvyšok tváre aplikujte pleťový krém slimačí mucín. 1-2 krát týždenne aplikujte pleťovú masku z rady Master herb. Túto kúru odporúčam 1 mesiac, alebo kým sa stav nezlepší. Potom môžete vymeniť pleťový gél za druhý, ktorý obsahuje extrakt zo zeleného čaju a tonikum zo slimačieho mucínu, ktoré budete používať spolu s krémom z rovnakej rady. Ako prvá pomoc, vždy po tom, ako si zložíte rúško, použite naše pleťové zmatňujúce obrúsky na tvár, ktoré obsahujú extrakt z ruže, pomáhajú zafixovať náš make up a eliminujú baktérie, ktoré sa na pleti v dôsledku nosenia rúška vytvárajú. V tejto kombinácií bude problém onedlho u vás minulosťou.

Užívajte si krásne jarné dni v zdraví a v pohode

Related Post