e-tiande Magazín Tipy a návody,Užitočné informácie Ako sa správne starať o našu pleť a prečo je dôležité si robiť pravidelné peeling?

Ako sa správne starať o našu pleť a prečo je dôležité si robiť pravidelné peeling?

Ovčia placenta

Vedeli ste, že s pribúdajúcimi rokmi sa zloženie pleti mení? Postupne sa vytráca prirodzená vlhkosť a spomaľuje sa produkcia kolagénu v pokožke? To zapríčiňuje zmeny v štruktúre pleti, znižuje jej elasticitu a pevnosť kontúr tváre.

Treba však dodať, že ide o prirodzený proces starnutia, ktorému sa nevyhneme, ale dobrá správa je, že ho môžeme výrazne spomaliť.

Ako? Predsa dôkladnou starostlivosťou o našu pleť a výberom kvalitnej kozmetiky. S našou značkou TianDe je to možné. Na spomalenie starnutie pleti je dôležité si vyberať také prípravky, aby sme dodali našej pleti potrebnú hydratáciu a živiny, ktoré stráca.

Ako sa teda máme správne starať o našu pleť, aby si zachovala pružnosť a pevnosť čo najdlhšie? Odporučím Vám niekoľko krokov, ktoré keď budete používať budete s radosťou pozorovať ako vám miznú vrásky, vyhladzuje sa pokožka, miznú pigmentové škvrny (môžu byť príznakom starnutia pokožky alebo sú dané typom pleti) a kontúry tváre sa stávajú pevnejšími.

Ako na to? (večerná dôkladná starostlivosť o pleť)

  1. Dôkladne si vyčistiť pleť: pleťové mlieko – odmastňuje našu pleť, odstraňuje zvyšky make-upu a iné nečistoty, ktoré sa nám usadili na pleti počas dňa.
  2. Dočistenie pleti: čistiaci gél – dočisťuje pleť a hĺbkovo čistí póry a pomáha ich sťahovať.
  3. Peeling (enzymatický): gélový peeling – na báze ovocných kyslín pomáha odstraňovať odumreté bunky na pleti, „gumuje“ vrásky, hĺbkovo čistí pleť, pomáha sťahovať póry a vybieľuje pigmentové škvrny. Odporúčané ho aplikovať večer po odlíčení 2 krát do týždňa.
  4. Použitie : pleťového tonika – Tonika spoločnosti Tiande sú tzv. séra, ktoré sa nanášajú na pleť bez použitia tampónu a jemne sa vtierajú do pokožky, aplikácia tonika zvyšuje účinok krému až o 30%.
  5. Použitie : pleťového krému.

TIP: Na ráno nám stačí ak si pleť vyčistíme čistiacim gélom (je dôležité odstrániť kožný maz a zvyšky z nočného krému), aplikujeme tonikum a denný krém.

ZhenFei

Peelingy, ktoré sú bežne dostupné v konkurenčných značkách sú väčšinou mechanické tzn. Obsahujú abrazívne prvky, ktoré pri dlhodobejšom používaní môžu zbytočne dráždiť pleť. Oproti tomu enzymatické peelingy iba jemne obrusujú pokožku a to tým, že pomocou ovocných kyslín rozpúšťajú odumreté bunky na pleti, tie ktoré vytvárajú zrohovatenú (suchú) vrstvu pokožky.

Pokiaľ tieto bunky pravidelne neodstraňujeme účinné látky z krémov potom len  veľmi ťažko prenikajú do pokožky. Okrem odstránenia odumretých buniek, pravidelným peelingom zlepšujeme prekrvenie pleti, redukujeme vrásky (pretože do pleti sa dostáva viac hydratačných látok z krémov) a ovocné kyseliny pomáhajú vybielovať pigmentové škvrny, hĺbkovo čistia póry a tie sa potom rýchlejšie sťahujú.

Enzymaticke pílingy

V našej ponuke nájdete tieto enzymatické peelingy v širokej ponuke a je možné ich používať aj na celé telo:

Related Post