e-tiande Magazín Užitočné informácie 7 prírodných receptov, ktoré Vás zbavia celulitídy

7 prírodných receptov, ktoré Vás zbavia celulitídy

Celulitída. Mnohým ženám spôsobuje veľkú nepríjemnosť a asi 90% žien udáva, že je jednou z ich najväčších chýb krásy, hneď po vráskach a akné.

S príchodom leta môže byť zbavenie sa celulitídy jednou z našich najväčších obáv pred veľkou vlnou bikinovej sezóny, ktorá s týmito slnečnými dňami prichádza.

Tiež s ňou bojujete? Potom určite viete, že zbaviť sa jej nie je nič jednoduché. Prečo vzniká a ako celulitídu odstrániť prírodnou cestou?

 

Čo je celulitída a ako vzniká

Pomarančová koža nemusí byť nevyhnutne spojená s nadváhou. Trápi aj mnohé štíhle ženy, ktoré si udržujú športovú postavu. Za jej vznikom stojí celá rada príčin, ako napríklad dedičnosť, hormonálne výkyvy, zlé stravovanie, nedostatok pohybu, nedostatočný pitný režim, stres, fajčenie, pitie alkoholu, kávy, dlhodobé nosenie veľmi tesného oblečenia a mnoho ďalších. Celulitída nie je len estetickým problémom, ale aj zdravotným. Zmena prekrvovania, oslabenie väziva, zamedzenie prísunu živín a neschopnosť organizmu odplavovať škodlivé látky sú príčinou uväznenia tukových buniek medzi vláknami spojivového tkaniva. Uväznené tukové bunky hromadia ďalší tuk a odpadové látky, ktoré lymfatický systém nedokáže odplaviť. Postupne zväčšujú svoj objem, vytvárajú tlak na kožu a spôsobujú jej povrchovú deformáciu, tzv. „pomarančovú kožu“.

Jednoducho povedané, celulitída je nahromadenie tuku, vody a odpadových látok. Môže sa vytvárať nie len na zadočku, stehnách, lýtkach, ale aj na ramenách, brušku a podbradku, teda všade, kde sa nám ukladá prebytočný tuk.

Ak si chceme preventívne zistiť, či naše telo nejaví známky celulitídy i napriek tomu, že ju zatiaľ nepozorujeme, stačí si niekde na týchto partiách stlačiť kožu medzi palec a dva prsty. Ak sa objavia jamky, môže to byť známka začínajúcej celulitídy.

 

Ako odstrániť celulitídu prírodne

  1. Suché čistenie

Suché čistenie je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa zbaviť celulitídy na celom tele. Proces suchého čistenia obnovuje bunky a odstraňuje tvorbu toxínov z tela, čím prispieva k vyhladeniu a zastaveniu tvorby celulitídy. Na postihnutú oblasť používajte dvakrát denne suchú kefu s mäkkými, prírodnými štetinami. Vaša pokožka by mala byť suchá, takže ideálny čas je v sprche pred zapnutím vody. Kefujte zľava doprava. Tým sa tiež zvyšuje krvný obeh, čo podporuje zdravšiu pleť. Prípadne môžete použiť namiesto kefy masážnu rukavicu, ktorú si môžete zakúpiť na našom e-shope tu.

  1. Želatína

Nedostatok kolagénu sa považuje za hlavnú príčinu celulitídy, a tiež spôsobuje unavený, suchý a vráskavý vzhľad pleti. Našťastie želatína môže poslúžiť ako naša záchrana, ktorá je práve na kolagén bohatá. Stačí, ak si každý deň pridáte dve polievkové lyžice do čaju. Želatína nemá žiadnu chuť a ľahko sa rozpúšťa. Vaša celulitída sa postupne bude strácať, a okrem toho sa vám poďakuje aj vaša pokožka, vlasy a nechty, ktoré budú vyzerať oveľa zdravšie a mladšie.

  1. Káva

Káva je jedným z najlepších prírodných peelingov proti celulitíde. Peeling zlepšuje prekrvenie a podporuje elasticitu kože. Na jeho prípravu zmiešajte asi polovicu šálky mletej kávy, jednu polievkovú lyžicu bieleho kryštalického cukru a 2 až 3 lyžice olivového, prípadne kokosového oleja. Vytvorenú zmes naneste 2 až 3-krát za týždeň na vlhkú pokožku problémových partií a niekoľko minút ju masírujte a napokon zmyte.

  1. Detoxikačný kúpeľ

Detoxikačný kúpeľ je skvelý spôsob, ako sa zbaviť toxínov, ktoré číhajú vo vašich tukových bunkách. Keď sa zbavíte toxínov, zbavíte sa aj celulitídy. Do kúpeľa rozpustite šálku morskej soli ( z našej ponuky si môžete vybrať tu) a pridajte 1/3 šálky jablčného octu, ktorý je tiež vynikajúcim bojovníkom proti celulitíde. Ak nemáte po ruke jablčný ocot, postačí aj 100%-ný jablkový džús.

 

  1. Vitamín C

Prebytočný vitamín C v tele sa vylučuje obličkami a berie so sebou toxíny, ktoré môžu viesť k celulitíde. Každý deň vypite tri poháre čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy zmiešanej s jednou šálkou vody a štipkou kajenského korenia.

  1. Paradajky

Paradajky sú nabité lykopénom, ktorý pomáha predchádzať hromadeniu tuku a rozpadu kolagénu v pokožke. Rozpučte dve paradajky a pridajte jednu lyžičku citrónovej šťavy. Masírujte postihnutú časť touto zmesou 15 minút a zmyte vodou.

  1. Zelený čaj

Denne vypite 2 až 3 šálky zeleného čaju, aby ste spálili nadbytočné tuky a tým zmiernili celulitídu. Zelený čaj tiež podporuje krvný obeh, zrýchľuje metabolizmus a pomáha detoxikovať telo.

 

Záver

Takže čo na celulitídu? Určite nie agresívnu kozmetiku. Pomôže vám prírodná kozmetika, ktorá je k pokožke jemná a zároveň účinná. My vám môžeme odporučiť „Lipolytický gél na celulitídu“, ktorý môžete zakúpiť tu, alebo „Zoštíhľujúci sprchovací gél Citrus Aroma“, ktorý zakúpite tu.

Lipolytický gél na celulitídu

Zoštíhľujúci sprchovací gél Citrus Aroma

Related Post

Ako sa správne starať o našu pleť a prečo je dôležité si robiť pravidelné peeling?Ako sa správne starať o našu pleť a prečo je dôležité si robiť pravidelné peeling?

Vedeli ste, že s pribúdajúcimi rokmi sa zloženie pleti mení? Postupne sa vytráca prirodzená vlhkosť a spomaľuje sa produkcia kolagénu v pokožke? To zapríčiňuje zmeny v štruktúre pleti, znižuje jej elasticitu a