e-tiande Magazín Tipy a návody,Užitočné informácie 5 osvedčených rád ako odstrániť „čierne bodky“ na pleti

5 osvedčených rád ako odstrániť „čierne bodky“ na pleti

Je to nepríjemnosť, ktorá nás dokáže občas poriadne potrápiť. Drobné čierne bodky sú známkou upchatých pórov a môžu sa objaviť buď na nose, alebo na celej tvári. Niekomu zmiznú  po skončení pubertálneho obdobia, iný sa s tým trápia oveľa dlhšie. Môže sa stať, že s bodkami na nose budete viesť dlhý boj, v ktorom často nepomôžu ani overené produkty. V takom prípade siahnite po jednej z overených rád, ktoré som pre vás pripravila. 

1. Horúca voda s mydlom

Rada, ktorú nám radili už naše babičky má skutočne niečo do seba. Pomocou horúcej vody sa póry uvoľnia a pripravia na odstránenie čiernych bodiek. Mydlo slúži ako dezinfekčný prostriedok a je dôležité, aby ste nepoužívali rôzne aromatické druhy. Radšej si vyberte mydlo s antibakteriálnymi účinkami alebo obyčajné detské. A teraz dôležitá informácia. Po tvári jemne prechádzame aj nechtami, aby sa čierne body uvoľnili z hlbších vrstiev pokožky. Je to oveľa jednoduchšie ako ich bolestivo vytláčať z pokožky.

2. Zvýšená hygiena

Je dôležité si uvedomiť, že bude potrebné zvýšiť starostlivosť o pleť, aby ste sa bodiek zbavili aj do budúcnosti. Treba sa vyhnúť prípravkom, ktoré obsahujú alkohol, ten totiž vôbec nepomáha, navyše vysušuje pleť. Odporúčam vám vybrať si prírodné produkty. Určite môžete vyskúšať náš pleťový „Ultra jemný čistiaci gél“, ktorý neobsahuje parabény a sulfáty a je veľmi jemný a šetrný k pokožke. A samozrejme je dôležité, čistiť pleť každé ráno a pravidelne robiť peeling (2-3 krát do týždňa). Aj dámy s citlivou pleťou ocenia naše enzymatické peelingy na báze ovocných kyselín. Na čierne bodky odporúčam citrónový alebo uhorkový peeling.

3. Citrónová dezinfekcia

Ak nemáte príliš citlivú pleť, môžete siahnuť aj po overených tipoch z prírody. Veľmi účinný je v práve citrón. Postup je nasledovný: prerežte plod na polovicu a šúchajte si ho po tých miestach, kde sa vyskytujú čierne bodky. Ak nebude vaša pleť bude na to dobre reagovať a budete to robiť pravidelne, môžete sa zbaviť bodiek natrvalo. Kto má citlivejšiu pleť, opäť odporúčam náš citrónový peeling, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti vrátane citlivej. A je šetrnejší k našej pleti.

4. Bez naparovania nevytláčať

Mnohé z nás sú pri tomto probléme netrpezlivé a pri pohľade do zrkadla nespokojné a tak začnú čierne bodky vytláčať. V tomto prípade odporúčam zachovať chladnú hlavu a rýchlo si tento nápad z nej vyhodiť. Pretože ak to urobíte, akurát si tak dopomôžete k zápalu alebo infekcii. Keď ich teda chceme vytláčať, je potrebné pred tým našu pleť napariť, aby ste to urobili správne je dôležité vybrať si správne bylinky, ktoré majú protizápalové účinky. Ideálny je napríklad zelený čaj, harmanček, repík alebo mäta (ktorá zároveň pleť upokojí). Ak pridáte 1-2 kvapky esenciálneho oleja (mäta, smrek, borovica máte navyše aj skvelú aromaterapiu a posilňujete dýchacie cesty). Pleť naparujeme cca 10-15 min. Do čajovej zmesi môžete namočiť tampóny na čistenie pleti a prikladať na tieto miesta. Slúži to na upokojenie pleti po vytláčaní bodiek.
Dôležité upozornenie: pri vytláčaní je dôležité mať čisté ruky a aj nechty!

 5. Náplaste s bambusovým uhlím 

No a teraz ideálny a aj preventívny tip na záver. Po naparení pleti sa nemusíte trápiť s vytláčaním, pokiaľ vám to nie je príjemné. Odporúčam nalepiť naše náplasti na nos, ktoré obsahujú bylinky zo Sibíra a bambusové uhlie, ktoré vynikajúco pôsobia priamo na tento problém. Bambusové drevené uhlie je prírodný absorpčný materiál, ktorý zaručuje hlboké a jemné čistenie pórov na nose.
A ako postupovať?  Po očistení navlhčite oblasť nosu vodou.  Odstráňte z náplasti ochrannú fóliu. Vďaka špeciálnemu materiálu náplasť priľne tesne k nosu. Náplasť ponechajte na nose do úplného vysušenia 10-15 min.  Opatrne náplasť stiahnite. Všetky nečistoty ostanú prilepené na náplasti.
Odporúčam: používať náplasť iba k čisteniu pórov na nose, max. 1-2x týždenne. Takže ak vás tento problém trápi aj na lícach, môžete vyskúšať  niektorý z vyššie spomenutých tipov.

A teraz už naše tipy 😉

 Čistiaca náplasť na čisté póry (kód 11317)

  • Hlboké, rýchle a efektívne čistenie nosa a znečistených pórov. Náplasť je napustená výživnými, hydratačnými a energeticky aktívnymi výťažkami z vilínu a pomaranča. Vďaka kaolínu a bentonitu absorbuje znečistenie a kožný tuk, zbavuje kožu toxínov.
  • Náplasť stimuluje výmenné procesy v bunkách, okamžite čistí zanesené póry a sťahuje ich, znižuje sekréciu mazových žliaz. Je vhodná pre všetky typy pokožky bez ohľadu na vek. Používa sa na čistenie pokožky na nose, odstránenie čiernych bodiek a zmenšenie pórov.

Čistiaca náplasť na nos „Bambusové uhlie (kód 11325)

  • Čistiaca náplasť „Bambusové uhlie“ pre odstránenie čiernych bodiek na nose.
    Bambusové drevené uhlie je vynikajúci prírodný absorbčný materiál, ktorý zaručuje hlboké a jemné čistenie pórov na nose. Koža po aplikácii náplasti je dokonale čistá.
  • Zloženie: výťažok z bambusu, kyselina mliečna, vitamín E, oxid titaničitýuľavuje od bolesti pri fyzickej námahe (poranenia a natiahnutie)

Related Post